Skip to main content
Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego. Wypożycz aparaty, obiektywy, kamery, mikrofony, oświetlenie studyjne i filmowe. Wypożyczalnia Fotoforma ul. Andersa 21 Warszawa.

E-mount

Mocowanie Sony E

Wypożyczalnia FotoForma

Samyang AF 50mm f/1.4 Sony FE II (sn. EJP26061)
403obiektyw-samyang-af-50mm-f1. obiektyw-samyang-af-50mm-f1. obiektyw-samyang-af-50mm-f1. obiektyw-samyang-af-50mm-f1. obiektyw-samyang-af-50mm-f1.
Obiektyw, Samyang, E-mount
Samyang AF 50mm f/1.4 Sony FE II (sn. EJP26061)

Kup teraz w sklepie Fotoforma

Obiektyw Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE II

 

Obiektyw Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE II

 

Nowy Samyang AF 50 mm F1.4 FE II jest lekkim standardowym obiektywem stałoogniskowym, który łączy wysoką wydajność z niewielkimi rozmiarami. Ważący zaledwie 420 g obiektyw jest najmniejszy (88,9 mm) i najlżejszy spośród wszystkich standardowych obiektywów o dużej przysłonie i ogniskowej 50 mm kompatybilnych z mocowaniem Sony FE. Obiektyw o ogniskowej 50 mm jest często uważany za typowy „naturalny” obiektyw i w przybliżeniu odpowiada kątowi widzenia, jaki mamy w naszych oczach.  Obiektyw ten jest idealny dla osób, które chcą wyodrębnić i podkreślić obiekty na tle, stworzyć piękne rozmycie tła lub robić zdjęcia przy słabym oświetleniu.

Obiektyw Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE IIKonstrukcja optyczna - Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE II

Konstrukcja optyczna składa się z 11 elementów w 8 grupach (2 ASP, 3 HR i 1 ED). W połączeniu z pełnoklatkową matrycą Sony, obiektyw ten zapewnia doskonałą ostrość i kontrast we wszystkich obszarach obrazu. 9 listków przysłony tworzy gładki i naturalny bokeh, dzięki czemu łatwo jest podkreślić obiekt w fantastyczny sposób i stworzyć piękne rozmycie tła.

Obiektyw Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE IIBudowa - Obiektyw Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE II

Wyposażony w silnik Samyang Linear STM (silnik krokowy) zadowoli zarówno fotografów jak i wideofilmowców cichszą i dokładniejszą kontrolą większych i cięższych grup soczewek ogniskujących. Z boku obiektywu znajduje się specjalny przełącznik, który może być ustawiony tak, aby umożliwić regulację przysłony poprzez obracanie pierścienia ostrości. Używając opcjonalnej stacji dokującej Lens Station, można ustawić tryb zgodnie z własnymi preferencjami (więcej funkcji zostanie dodanych w przyszłości poprzez aktualizację oprogramowania firmowego).

Obiektyw Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE IISamyang AF 50mm F/1.4 Sony FE II posiada gumowy pierścień ostrości z mikrowzorem

Podobnie jak poprzednik na rynku – AF 24-70 F/2.8 FE, nowy 50 mm posiada gumowy pierścień ostrości z mikrowzorem, dzięki czemu jest przyjemny w obsłudze, a uszczelnienie zapewnia użytkowanie nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Obiektyw Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE IIPo prostu wszechstronny

Obiektyw ten pasuje do wielu sytuacji i jest doskonałym obiektywem, jeśli chcesz nagrywać wideo lub fotografować ludzi, a jednocześnie wprowadzić do obrazu otoczenie.

Obiektyw Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE IINajważniejsze cechy:
  • Masa zaledwie 420 g
  • Doskonała jakość obrazu
  • MOD zaledwie 0,4 m
  • Rozmiar filtra 72 mm
  • Wyposażony w silnik krokowy STM (Linear STM) firmy Samyang
  • Uszczelniony przed warunkami atmosferycznymi
  • 9 listków przysłony tworzy gładki i naturalny bokeh
  • Doskonały do filmowania i fotografowania

 

Od 50 PLN /24h kaucja 500pln