Sigma C 150-600mm f/5-6,3 DG OS HSM Canon

Rezerwacja

Wypożyczenia są realizowane w godzinach 11-17, pon-pt.

Wybierz pakiet godzinowy

Łączna
cena wynajmu
0 zł
Jednorazowa
kaucja zwrotna
900 zł

Opis produktu

Kup teraz w sklepie Fotoforma

 

Sigma C 150-600mm f/5-6,3 DG OS HSM Canon

Lekki i wygodny w użytkowaniu super-teleobiektyw zoom, zapewniający wybitną jakość optyczną. Pierwszy kompaktowy super tele zoom z linii Contemporary, w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika Oferuje wszystkie najważniejsze parametry podobnego profesjonalnego obiektywu z linii Sports, które zostały zamknięte w lekkiej i kompaktowej konstrukcji.

Dzięki zastosowaniu doskonałych elementów ze szkła optycznego zminimalizowano aberrację chromatyczną i osiągnięto wiodącą klasę jakości obrazu. W obiektywie zastosowano 1 soczewkę FLD (F Low Dispersion) charakteryzującą się najwyższym znanym poziomem wydajności optycznej oraz 3 soczewki ze szlachetnego szkła SLD (Special Low Dispersion). Dzięki temu zlikwidowano barwne aberracje barwne, tak często występujące zwłaszcza w najwyższych wartościach ogniskowych.

W porównaniu z Sigmą 150-600 f/5-6.3 DG OS HSM SPORT obiektyw Sigma C 150-600mm f/5-6,3 DG OS HSM – Canon z serii Contemporary jest mniejszy i lżejszy, co ułatwia obsługę sprzętu oraz transport. Dzięki zdejmowanemu uchwytowi statywowemu możemy dodatkowo zmniejszyć wagę oraz wymiary obiektywu. Uchwyt statywowy wykonano z bardzo wytrzymałego i sztywnego stopu magnezu, który gwarantuje odpowiednią stabilność.

Teleobiektyw Sigma C 150-600mm f/5-6,3 DG OS HSM – Canonjest wyposażony w blokadę wysuwu przedniego tubusa. Blokadę można uaktywnić przy dowolnej wartości ogniskowych, co umożliwia stabilne fotografowanie w przypadku obiektywu skierowanego w górę lub w dół. Funkcja ta jest niezbędna przy długich czasach naświetlania np. przy astrofotografii. Przednią i tylną soczewkę pokryto warstwą hydrofobową oraz specjalną warstwą utrudniającą utrzymywanie się tłuszczu. Dzięki takiemu rozwiązaniu czyszczenie soczewek staje się po raz pierwszy tak łatwe.

 

 

W bagnecie teleobiektywu Sigma C 150-600mm f/5-6,3 DG OS HSM – Canon zastosowano gumowe uszczelnienia podnoszące jego odporność na kurz oraz zachlapanie. Stabilizacja w trybie 1 doskonale spisuje się podczas ogólnego fotografowania (w trybie 1 pracują wszystkie czujniki drgań). Chcąc fotografować obiekty w ruchu (śledzenie samolotu, biegnącego zwierzęcia) włączamy 2 tryb stabilizacji optycznej. W przypadku kadrów pionowych lub poziomych akcelerometr wykryje położenie obiektywu i odpowiednio zorganizuje pracę poszczególnych czujników.

Specyfikacja

Ogniskowa [mm]:
150 - 600
Kąt widzenia [stopnie]:
4,1 - 16,4
Przysłona [f/]:
5-6,3
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
260
Stabilizacja:
Jest
Budowa:
20 elementów w 14 grupach
Średnica filtra [mm]:
95
Waga [g]:
1930