Sigma A 85mm F/1.4 DG HSM Nikon

Rezerwacja

Wypożyczenia są realizowane w godzinach 11-17, pon-pt.

Wybierz pakiet godzinowy

Łączna
cena wynajmu
0 zł
Jednorazowa
kaucja zwrotna
1 000 zł

Opis produktu

Kup teraz w sklepie Fotoforma

Sigma A 85mm F/1.4 DG HSM Nikon

Wybierz obiektyw Sigma A 85mm F/1.4 DG HSM Nikon przewyższający jakością ponadprzeciętne standardy linii Art

Zaprojektowana z myślą o posiadaczach aparatów wyposażonych w matryce o wysokich rozdzielczościach. Stałoogniskowy obiektyw Sigma A 85mm F/1.4 DG HSM Nikon z mocowaniem Nikon oferuje użytkownikom bezkompromisową rozdzielczość obrazu, niepowtarzalne rozmycie nieostrych obszarów zdjęć oraz dobrze skorygowane aberracje barwne, które możliwe jest dzięki soczewkom wykonanym ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych. Prezentowany obiektyw jest kompatybilny z aparatami wyposażonymi w matrycę formatu 35 mm dzięki czemu może być używany z systemami wykorzystującymi sensory pełnoklatkowe i APS-C.

Obiektyw  wyposażony został w 9 zaokrąglonych listków przysłony, co w połączeniu z zaawansowanym układem optycznym oraz bardzo niską wartością przysłony umożliwia uzyskanie przyjemnego dla oka efektu bokeh. Zoptymalizowany, ultradźwiękowy silnik HSM odpowiedzialny jest za ustawianie ostrości, które odbywa się o 30% szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie posiada klasycznych połączeń mechanicznych, co pozwala na ręczne doostrzenie bez konieczności przełączania w tryb MF.

Obiektyw Sigma A 85mm F/1.4 DG HSM – Nikon jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich body obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF, itp. Przednia soczewka obiektywu pokryta została ułatwiającymi czyszczenie warstwami hydrofobowymi. Obiektyw współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK.

Idealny obiektyw nie tylko do portretów – Sigma A 85mm F/1.4 DG HSM – Nikon 

W fotografii portretowej liczy się zarówno rozdzielczość obrazu jak i atrakcyjny bokeh, który zapewniają tylko bardzo jasne obiektywy. Spełniając wyśrubowane standardy linii Art, Sigma A 85mm F/1.4 oferuje jedno i drugie. Rozmycie tła jest tak silne, że ostrząc na oko modela można rozmyć jego rzęsy. Odcięcie tła będzie szczególnie wyraźne dzięki ultra ostrym obrazom generowanym przez obiektyw. Aby uzyskać tak niesamowite osiągi, konstrukcja optyczna Sigma A 85mm F/1.4 DG HSM wyjątkowo złożona jak na obiektyw stałoogniskowy. Składa się on bowiem z 14 soczewek rozmieszczonych w 12 grupach. Obiektyw ten jest doskonałym wyborem do pracy z aparatami wyposażonymi w ponad 50-megapikselowe przetworniki.

Specyfikacja

Oznaczenia :
A DG HSM
Ogniskowa [mm]:
85
Kąt widzenia [stopnie]:
28.6
Przysłona [f/]:
1.4 - 16
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
85
Budowa:
14 elementów / 12 grup
Skala odwzorowania:
1:8.5
Średnica filtra [mm]:
86
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
126.2 x 94.7