Sigma A 14-24mm f/2.8 DG DN Sony E

Rezerwacja

Wypożyczenia są realizowane w godzinach 11-17, pon-pt.

Wybierz pakiet godzinowy

Łączna
cena wynajmu
0 zł
Jednorazowa
kaucja zwrotna
1 300 zł

Opis produktu

Kup teraz w sklepie Fotoforma

 

Sigma A 14-24mm f/2.8 DG DN Sony E

Sigma A 14-24mm f/2.8  to nowy standard jasnego szerokokątnego obiektywu zoom. Ultra-szerokokątny obiektyw zawarty w prestiżowej linii Art. Większość fotografów lubi korzystać z niskich czułości by jak najbardziej zniwelować szumy. Szczególnie przy fotografowaniu gwieździstego nieba, wykorzystywane są często jasne obiektywy szerokokątne, ponieważ mogą one skutecznie rejestrować obraz przy słabym świetle. Obiektyw  został zaprojektowany jako doskonały, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o zachowaniu zoptymalizowanym do fotografowania gwiaździstego nieba przez pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe.

 

 

Jednakowa jakość obrazu i nadzwyczajna rozdzielczość zarówno w centrum jak i na rogach kadru sprawia jednak, iż Sigma A 14-24mm f/2.8 DG DN Sony E jest idealnym obiektywem nie tylko do astrofotografii. Wykorzystując krótszą (niż w lustrzankach) odległość między matrycą aparatu a jego mocowaniem, ten nowej generacji, jasny obiektyw zmiennoogniskowy łączy kompaktowe rozmiary z niespotykaną dotąd wysoką jakością obrazu.

 

 

Jedna soczewka FLD (o charakterystyce odpowiadającej fluorytowi) i pięć szklanych soczewek SLD (Special Low Dispertion) z powodzeniem niwelują wszelkiego rodzaju aberracje zarówno w centrum, jak i na brzegach kadru w obiektywie. Trzy soczewki asferyczne, w tym soczewka asferyczna o dużej średnicy z przodu obiektywu, skutecznie zminimalizują efekt komy i flar, zapewniając fantastyczną rozdzielczość w całej rozciągłości kadru. Dotychczasowe powłoki antyodblaskowe super multi-layer coating zastosowano w obiektywie w połączeniu z nowo opracowaną technologią NPC (Nano Porous Coating)*. Obiektyw zaprojektowano w taki sposób, aby był mniej podatny na negatywne skutki fotografowania pod światło.

 

 

Najważniejsze cechy Sigma A 14-24mm f/2.8 DG DN Sony E:

  • Full-time manual focus
  • Możliwość wymiany mocowania obiektywu
  • Kontrola jakości według autorskiego systemu A1
  • 11-listkowa kołowa przysłona
  • Wytrzymały, mosiężny uchyt bagnetowy
  • Jakość “Made in Japan”

Pozostałe obiektywy w naszej ofercie

Specyfikacja

Oznaczenia:
DG DN
Ogniskowa [mm]:
14-24
Kąt widzenia [stopnie]:
114,2-84,1
Przysłona [f/]:
f/2.8
Stabilizacja:
brak
Budowa:
18 elementów w 13 grupach
Skala odwzorowania:
1:7.3
Waga [g]:
795
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
131x85