Sigma 20mm f/1.4 DG HSM ART Canon

Rezerwacja

Wypożyczenia są realizowane w godzinach 11-17, pon-pt.

Wybierz pakiet godzinowy

Łączna
cena wynajmu
0 zł
Jednorazowa
kaucja zwrotna
700 zł

Opis produktu

Kup teraz w sklepie Fotoforma

Sigma 20mm f/1.4 DG HSM ART Canon

 

Obiektyw Sigma 20mm F1.4 A DG HSM do Canon, jest  to pierwszy na świecie pełnoklatkowy obiektyw szerokokątny o stałym świetle F1.4 należący do legendarnej już linii ART. Na fali sukcesu wybitnych obiektywów 35mm oraz 50mm powstał ten ultra-szerokokątny obiektyw przeznaczony dla wymagających fotografów, oczekujących nieprzeciętnej jakości obrazu oraz współpracy ze współczesnymi matrycami o wysokich rozdzielczościach.

 

sigma-20mm-f-1-4-dg-hsm

 

Zaawansowana konstrukcja optyczna – obiektyw Sigma 20mm f/1.4 DG HSM ART Canon

Podobnie jak w poprzednich modelach, aby zapewnić doskonałą rozdzielczość obrazu inżynierowie musieli stworzyć skomplikowany układ optyczny. Zastosowano w nim aż 15 soczewek ułożonych w 11 grupach. Aż 9 soczewek to elementy specjalne, wykonane w asferycznym kształcie lub ze specjalnych szkieł likwidujących rozszczepia światła oraz nieostrości obrazu, zwłaszcza poza centrum kadru. Pięć z nich to soczewki ze szkła SLD, odpowiedzialnego za likwidację abberacji.

 

 

Obiektyw Sigma 20mm f1.4 ART ma soczewki antyrefleksyjne

Każda soczewka w Sigma 20mm f/1.4 DG HSM ART Canon jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa odpowiedni kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce.

 

 

Zaokrąglona membrana w Sigma A 20mm do Canon

Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.

 

 

Przeznaczenie obiektywu Sigma 20mm f1.4 DG HSM ART Canon

W przypadku obiektywów szerokokątnych fotografowie oczekują pozbawionej zniekształceń, wysokiej jakości obrazu, zarówno w centrum kadru, jak i jego brzegach. Wykorzystywane do fotografii architektury nie mogą powodować zakrzywień linii. Oprócz zdjęć krajobrazów, martwej natury, doskonale sprawdzi się w astrofotografii, fotografii reporterskiej i videofilmowaniu.

Specyfikacja

Oznaczenia:
A DG HSM
Ogniskowa [mm]:
20
Kąt widzenia [stopnie]:
94.5
Przysłona [f/]:
1.4
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
27
Budowa:
15 elementów w 11 grupach
Skala odwzorowania:
1:7.1
Waga [g]:
950
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
129.75 x 90.7