Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE II

Rezerwacja

Wypożyczenia są realizowane w godzinach 11-17, pon-pt.

Wybierz pakiet godzinowy

Łączna
cena wynajmu
0 zł
Jednorazowa
kaucja zwrotna
800 zł

Opis produktu

Kup teraz w sklepie Fotoforma

Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE II

 

Nowy Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE II jest lekkim standardowym obiektywem stałoogniskowym, który łączy wysoką wydajność z niewielkimi rozmiarami. Ważący zaledwie 420 g obiektyw jest najmniejszy (88,9 mm) i najlżejszy spośród wszystkich standardowych obiektywów o dużej przysłonie i ogniskowej 50 mm kompatybilnych z mocowaniem Sony FE. Obiektyw o ogniskowej 50 mm jest często uważany za typowy „naturalny” obiektyw i w przybliżeniu odpowiada kątowi widzenia, jaki mamy w naszych oczach. Obiektyw ten jest idealny dla osób, które chcą wyodrębnić i podkreślić obiekty na tle, stworzyć piękne rozmycie tła lub robić zdjęcia przy słabym oświetleniu.

 

Konstrukcja optyczna – Samyang AF 50mm F/1.4 Sony FE II

Konstrukcja optyczna składa się z 11 elementów w 8 grupach (2 ASP, 3 HR i 1 ED). W połączeniu z pełnoklatkową matrycą Sony, obiektyw ten zapewnia doskonałą ostrość i kontrast we wszystkich obszarach obrazu. 9 listków przysłony tworzy gładki i naturalny bokeh, dzięki czemu łatwo jest podkreślić obiekt w fantastyczny sposób i stworzyć piękne rozmycie tła.

 

obiektyw-samyang-af-50mm-f-1-4-sony-fe-ii

 

Budowa optyczna

Wyposażony w silnik Samyang Linear STM (silnik krokowy) zadowoli zarówno fotografów jak i wideofilmowców cichszą i dokładniejszą kontrolą większych i cięższych grup soczewek ogniskujących. Z boku obiektywu znajduje się specjalny przełącznik, który może być ustawiony tak, aby umożliwić regulację przysłony poprzez obracanie pierścienia ostrości. Używając opcjonalnej stacji dokującej Lens Station, można ustawić tryb zgodnie z własnymi preferencjami (więcej funkcji zostanie dodanych w przyszłości poprzez aktualizację oprogramowania firmowego).

Specyfikacja

Oznaczenia:
AF 50 mm F/1.4 SONY FE II
Ogniskowa [mm]:
50
Przysłona [f/]:
1.4
Kąt widzenia [stopnie]:
45,7 (FF), 31,1 (APS-C)
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
40
Budowa:
11 elementów w 8 grupach
Skala odwzorowania:
0,16x
Średnica filtra [mm]:
72
Waga [g]:
420
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
88,9x80,1