Obiektyw Sony Distagon T* FE 35/ f 1.4 ZA – SEL35F14Z

Rezerwacja

Wypożyczenia są realizowane w godzinach 11-17, pon-pt.

Wybierz pakiet godzinowy

Łączna
cena wynajmu
0 zł
Jednorazowa
kaucja zwrotna
2 500 zł

Opis produktu

Kup teraz w sklepie Fotoforma

 

Obiektyw Sony Distagon T* FE 35/ f 1.4 ZA

 

 

Jasny, szerokokątny obiektyw ZEISS Distagon do aparatów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu. Obiektyw o ogniskowej 35 mm i jasności F1,4 jest przystosowany do współpracy z pełnoklatkowymi matrycami obrazu. Doskonale sprawdza się przy fotografowaniu na co dzień oraz robieniu zdjęć krajobrazów. Ułatwia też fotografowanie z ręki w pomieszczeniach i w warunkach słabego oświetlenia, na przykład nocą. Przy szerszym otwarciu 9-listkowej przysłony kołowej uzyskuje się małą głębię ostrości, która ułatwia nadanie miękkiego wyglądu nieostrym fragmentom tła na zdjęciach portretowych, ślubnych itp.  lista tematów, które można utrwalić tylko bardzo jasnym obiektywem F1,4, jest naprawdę długa. Minimalna odległość od fotografowanego obiektu wynosi 30 cm, dlatego możliwe jest także fotografowanie kwiatów i podobnych obiektów.

 

Ciche, szybkie i dokładne nastawianie ostrości przez silnik DDSSM. Nowy silnik DDSSM (Direct Drive SSM – SSM z bezpośrednim napędem) precyzyjnie przemieszcza masywną grupę soczewek służących do ustawiania ostrości. Dzięki niemu optymalne rezultaty uzyskuje się nawet przy minimalnej głębi ostrości. Wyróżnikiem napędu DDSSM jest ponadto cicha praca — bardzo cenna przy filmowaniu scen wymagających ciągłego korygowania ostrości.

 

Maksymalny otwór przysłony wynosi F1,4, co bardzo ułatwia wykonywanie ostrych zdjęć z ręki przy słabym oświetleniu. 9-listkowa przysłona kołowa umożliwia uzyskanie atrakcyjnego dla oka efektu „bokeh”, czyli miękkiego rozmycia nieostrych fragmentów. Umiejętne wykorzystanie tego efektu pozwala wyróżnić główny motyw zdjęcia i nadać obrazowi głębię.

 

Nowoczesna ścieżka optyczna zawiera trzy soczewki asferyczne, w tym jedną zaawansowaną soczewkę asferyczną Sony AA (advanced aspherical) . Ich połączenie skutecznie kompensuje aberrację i gwarantuje ostry obraz nawet w rogach kadru. Obiektyw wyróżnia się też spójnymi właściwościami optycznymi w całym zakresie ustawień przysłony. Oznacza to, że obraz pozostaje ostry nawet przy minimalnej wartości F.

 

 Najważniejsze informacje:

  • ogniskowa 35mm
  • powłoka przeciwodblaskowa ZEISS T* skutecznie osłabiająca poświatę
  • bezpośredni napęd silnikiem SSM — szybkie i dokładne nastawianie ostrości
  • 9-listkowa przysłona kołowa: piękne rozmycie (bokeh) nieostrych fragmentów
  • konstrukcja odporna na pył i wilgoć

Specyfikacja

Ogniskowa [mm]:
35
Kąt widzenia [stopnie]:
63
Przysłona [f/]:
1.4
Budowa:
12 elementów w 8 grupach
Skala odwzorowania:
maksymalne powiększenie 0,18x
Średnica filtra [mm]:
72
Waga [g]:
630
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
112 x 78.5