Skip to main content
Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego. Wypożycz aparaty, obiektywy, kamery, mikrofony, oświetlenie studyjne i filmowe. Wypożyczalnia Fotoforma ul. Andersa 21 Warszawa.

Obiektywy

Wypożyczalnia FotoForma

Sigma 14mm f/1.4 DG DN Art Sony E (sn. 57260396)
552obiektyw-sigma-14mm-f1. obiektyw-sigma-14mm-f1.
Obiektyw, Sigma, E-mount
Sigma 14mm f/1.4 DG DN Art Sony E (sn. 57260396)

Sigma 14mm F1.4 DG DN Art Sony E to najszerszy na świecie obiektyw AF ze światłem F1.4, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych.

Sigma 14mm F1.4 DG DN Art Sony E to jedyny na świecie obiektyw, który łączy ultra szerokokątną ogniskową 14mm z przysłoną F1.4. Wszystko co najlepsze do astrofotografii

Rozgwieżdżone niebo, z licznymi punktowymi źródłami światła rozsianymi po całym kadrze jest bardzo wymagającym obiektem dla obiektywu szerokokątnego. Sigma 14mm F1.4 DG DN Art Sony E to najszerszy na świecie obiektyw F1.4*, który zrodził się z pasji naszych inżynierów do uchwycenia możliwie najszerszego, najjaśniejszego, najbardziej zniewalającego rozgwieżdżonego nieba w najwyższej rozdzielczości.

Te unikalne parametry, możliwe były do osiągnięcia dzięki zaawansowanej technologii i ogromnemu, ponad 60-letniemu doświadczeniu SIGMA w projektowaniu obiektywów. Na tą niezwykle zaawansowaną konstrukcję optyczną składa się 19 soczewek w 15 grupach, z czego 1 soczewka jest wykonana ze szła SLD (o niskiej dyspersji), 3 soczewki FLD (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) oraz 4 soczewki asferyczne. Pozwoliło to na zaawansowaną korekcję wszelkiego rodzaju aberracji, w tym komy, która zniekształca kształt gwiazd, a więc której niwelacja jest kluczowa w astrofotografii.

*Z wyłączeniem obiektywów rybie oko. Wśród obiektywów dedykowanych do pełnoklatkowych bezlusterkowców.

 

obiektyw sigma 14mm f1.4 dg dn art

Liczne funkcje i akcesoria ułatwiające astrofotografię – Obiektyw Sigma 14mm F1.4 DG DN Art

Obiektyw Sigma 14mm F1.4 DG DN Art Sony E wyposażony jest w wiele funkcji wspierających fotografowanie gwiezdnych krajobrazów.

 • Łącznik statywowy.
 • Przełącznik MFL (ręczna blokada ostrości). P
 • Uchwyt na ogrzewacze obiektywu.
 • Tylny uchwyt filtra.
 • Specjalnie zaprojektowany przedni dekielek z mechanizmem blokującym i otworami na filtry.

*Grzałka w kształcie paska, która jest owinięta wokół obiektywu, aby zapobiec skraplaniu się pary wodnej wewnątrz obiektywu, gdy temperatura spada.

sigma 14mm f1.4 dg dn art

Cechy charakterystyczne dla linii Art – Obiektyw Sigma 14mm F1.4 DG DN Art Sony E

Oprócz funkcjonalności zarezerwowanych specjalnie do fotografowania gwiezdnych pejzaży, obiektyw jest wyposażony w dodatkowe funkcje ułatwiające codzienne fotografowanie, jak np. przycisk AFL, do którego można przypisać dowolną funkcję. Jak każdy obiektyw DG DN | Art, tak i 14mm F1.4 posiada pierścień przysłony z opcją blokady, który może być używany zarówno w trybie skokowym jak i płynnym. Korpus jest uszczelniony na wypadek kurzu czy zachalapania, a przednia soczewka obiektywu Sigma 14mm F1.4 DG DN Art Sony E jest pokryta powłoką hydrofobową i oleofobową, czeki czemu z obiektywu można korzystać także w trudnych warunkach. Za automatyczne ustawianie ostrości odpowiada liniowy silnik HLA, dzięki czemu ostrość jest ustawiana szybko, cicho i niezwykle precyzyjnie.

 Akcesoria w zestawie z obiektywem Sigma 14mm F1.4 DG DN Art Sony E:

 •  Futerał
 •  Dekiel przedni (LC1014-01)
 •  Dekiel tylny (LCR II)
 •  Łącznik statywowy TS-141
 •  Osłona ochronna PT-41
 •  Wzornik filtrów żelowych GP-11

Galeria zdjęć z obiektywu Sigma 14mm F1.4 DG DN Art Sony E

obiektyw sigma 14mm f1.4 dg dn art sony e

obiektyw sigma 14mm f1.4 dg dn art

sigma 14mm f1.4 dg dn art sony e

sigma 14mm f1.4 dg dn art

Sprawdź dostępność w salonie Fotoforma.

Od 150 PLN 24/h kaucja 1500pln