Skip to main content
Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego. Wypożycz aparaty, obiektywy, kamery, mikrofony, oświetlenie studyjne i filmowe. Wypożyczalnia Fotoforma ul. Andersa 21 Warszawa.

Fujifilm Fujinon GF 55mm F1.7 R WR

Wypożyczalnia FotoForma

Fujifilm Fujinon GF 55mm F1.7 R WR (sn. 36A00052)
obiektyw-fujifilm-fujinon-gf-55mm-f1. obiektyw-fujifilm-fujinon-gf-55mm-f1. obiektyw-fujifilm-fujinon-gf-55mm-f1.
Obiektyw, Fujifilm, G-mount
Fujifilm Fujinon GF 55mm F1.7 R WR (sn. 36A00052)

Obiektyw Fujifilm Fujinon GF 55mm F1.7 R WR

Model GF 55mm F1.7 R WR to obiektyw stałoogniskowy o wysokiej światłosile, dysponujący standardową ogniskową długości 55 mm (odpowiednik ogniskowej 44 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). Wzbogacone zdolności obrazowania średniego formatu współgrają możliwością generowania płynnego, kremowego efektu bokeh (rozmycia tła), charakterystycznego dla szkieł o dużym otworze względnym przysłony, dzięki czemu fotografowany obiekt wyraźnie odcina się od rozmytego tła. Ogniskowa obiektywu Fujifilm Fujinon GF 55mm F1.7 R WR przekłada się na pole widzenia zbliżone do ludzkiego wzroku, tworząc naturalną perspektywę. Sprawia to, że optyka ta idealnie nadaje się do wykonywania spontanicznych, pełnych informacji wizualnych zdjęć, na których obiektyw ten może znakomicie pokazać relację fotografowanego obiektu w odniesieniu do tła. Nadaje się też świetnie do portretów, dzięki możliwości zaprezentowania superostrego tematu ujęcia z pięknie rozmytym drugim planem. Ogniskowa 55 mm jest taka sama jak przekątna montowanej w aparatach GFX matrycy średniego formatu o wymiarach 43,8 mm x 32,9 mm. Jasny obiektyw stałoogniskowy GF 55mm F1.7 R WR to nowy przedstawiciel linii wymiennych obiektywów Fujifilm, który potrafi wydobyć z aparatów średnioformatowych to, co w nich najlepsze.

Konstrukcja optyczna obiektywu Fujifilm Fujinon GF 55mm F1.7 R WR

Budowa układu optycznego obiektywu Fujifilm Fujinon GF 55mm F1.7 R WR opiera się na 14 soczewkach ułożonych w 10 grupach, w tym 2 soczewkach ED i 2 soczewkach asferycznych. Zapewnia to obrazowanie o wysokiej rozdzielczości optycznej i kremowy efekt bokeh. Umiejscowienie soczewek asferycznych w torze optycznym jest optymalne. Obiektyw Fujifilm Fujinon GF 55mm F1.7 R WR efektywnie wykorzystuje ośmioelementową grupę soczewek ogniskujących, zawierającą jedną z soczewek asferycznych i dwie soczewki ze szkła ED. Pozwala to skutecznie kontrolować przesunięcia w aberracji chromatycznej, sferycznej i komatycznej zachodzące podczas zmiany położenia punktu ostrości, aby zapewnić kremowe rozmycie tła i zaawansowaną rozdzielczość optyczną, które charakteryzują obiektywy o dużej światłosile. Maksymalny względny otwór przysłony F1.7 i zaawansowany układ optyczny skomponowany z 14 soczewek w 10 grupach wspierane są możliwościami matrycy światłoczułej średniego formatu dla uzyskania kremowego rozmycia tła i wysokich zdolności rozdzielczych. Obiektyw ten cechuje się standardową długością ogniskowej, co czyni go wszechstronnym narzędziem we wszystkich sytuacjach fotograficznych. Użytkownicy mogą w pełni skorzystać z zalet matrycy średnioformatowej w różnorodnych stylach fotografii, od spontanicznych ujęć codziennego życia, po zaawansowane zdjęcia portretowe we wnętrzach i w plenerze.

fujifilm fujinon gf 55mm f1.7 r wr

Przetestuj obiektyw przed zakupem w salonie Fotoforma!

Od 150 PLN /24h kaucja 2000pln