Aparat Nikon Z 8 body

Rezerwacja

Wypożyczenia są realizowane w godzinach 11-17, pon-pt.

Wybierz pakiet godzinowy

Łączna
cena wynajmu
0 zł
Jednorazowa
kaucja zwrotna
6 000 zł

Opis produktu

Kup teraz w sklepie Fotoforma

Aparat Nikon Z 8 body

Kolejna nowość w portfolio marki Nikon. Już dziś do grona profesjonalnych aparatów bezlusterkowych z serii Nikon Z dołączy potężny i uniwersalny model Nikon Z 8. Dzięki umieszczeniu wielu funkcji modelu Z 9 w lekkim korpusie, nowy aparat zapewnia twórcom zarówno filmów, jak i zdjęć zadziwiającą elastyczność, która pozwala urzeczywistnić ich wizję.

Nikon Z 8 to kompaktowy odpowiednik Z 9

Aparat Nikon Z 8 znakomicie sprawdzi się zarówno dla fotografów poszukujących lżejszego korpusu do zdjęć robionych z ręki, jak i dla filmowców potrzebujących pełnoklatkowej kamery, doskonale wyważonej na każdym rigu czy gimbalu. Fascynuje rozwojem koncepcji modelu Z 9, a jednocześnie stanowi twórczą alternatywę dla modelu D850. Ważący zaledwie 910 g Nikon Z8 jest o 30% mniejszy od Nikona Z 9 i o 15% mniejszy od Nikona D850. Jednak mniejszy i lżejszy korpus nie zmniejsza swojej niezawodności. Nikon Z 8 może pochwalić się profesjonalnym uszczelnieniem chroniącym przed warunkami atmosferycznymi. Jest tak samo odporny na zimno, jak flagowe modele Nikon D6 i Nikon Z 9 oraz zapewnia niezawodne działanie w niskich temperaturach. Model Z8 to także pierwszy bezlusterkowy aparat marki Nikon wyposażony w dwa porty USB typu C, które umożliwiają szybkie przesyłanie plików równocześnie z jego ładowaniem. Poza samym aparatem użytkownik ma do dyspozycji gamę obiektywów NIKKOR Z, dostosowaną do każdego zadania i budżetu, a także akcesoria partnerskie – od gimbali po mikrofony i wiele więcej.

Aparat Nikon Z 8 oferuje wysoką jakość zdjęć

Nikon Z8 to niesamowite połączenie wydajności i kompaktowej konstrukcji. Otwiera wiele możliwości rozdzielczością zdjęć 45,7 mln pikseli i natywną rozdzielczością wideo 8,3K. To czyni z niego potężne narzędzie do rejestracji filmów i zdjęć. Ta sama co w Z 9 matryca CMOS i ten sam procesor EXPEED 7 zapewniają spektakularną jakość zdjęć „prosto z aparatu”. Filmy można nagrywać w szerokim zakresie prędkości filmowania i kodeków, w tym w 12-bitowym formacie RAW, dostępnym dla filmów o rozdzielczości do 8,3K/60p lub 4,1K/120p. Fotografowie mogą pracować z różnymi rozmiarami plików i prędkościami zdjęć seryjnych, w tym zdumiewającą szybkością 120 kl./s. Ci, którzy lubią HDR, mogą wykorzystać aparat do tworzenia zdjęć w 10-bitowym formacie HEIF oraz filmów w 10-bitowym formacie HLG.

Filmowanie

Nagrywanie nieskazitelnych jakościowo filmów w rozdzielczości 8K lub 4K, liczne funkcje oszczędzające miejsce i czas. Użytkownicy mogą zapisywać materiał w 12-bitowym formacie RAW w aparacie i pracować na plikach w nikonowskim formacie N-RAW, dzięki któremu pliki te są o połowę mniejsze od plików ProRes RAW HQ. Pliki proxy Full-HD są zapisywane w aparacie podczas nagrywania w natywnym formacie 8,3K N-RAW lub 4,1K ProRes RAW HQ.

Specyfikacja

Liczba efektywnych pikseli [mln]:
45,7
Typ matrycy:
CMOS
Rozmiar matrycy:
pełnoklatkowa (24x36 mm)
Procesor:
EXPEED 7
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]:
w zależności od obiektywu
Jasność obiektywu [f/]:
w zależności od obiektywu
Zakres ustawiania ostrości [cm]:
w zależności od obiektywu
Makro [cm]:
w zależności od obiektywu
Stabilizacja:
Tak
Średnica obiektywu [mm]:
w zależności od obiektywu
Czas otwarcia migawki [s]:
1/32000 do 30 s, BULB
Pomiar światła:
TTL
Rozmiar LCD [cale]:
3.2
Typ LCD:
TFT
Rozdzielczość LCD [piksele]:
2100 tyś. pkt
Obracany LCD:
Tak
Wizjer:
Elektroniczny wizjer OLED o średnicy 1,27 cm/0,5 cala z balansem kolorów, automatyczną i 18-stopniową ręczną regulacją jasności oraz obsługą wysokiej liczby klatek na sekundę
Autofokus:
Hybrydowy AF z detekcją fazy/kontrastem z asystentem AF
Tryby ekspozycji:
P: zaprogramowany auto z elastycznym programem, S: auto o priorytecie migawki, A: auto o przysłonie-priorytecie, M: ręczne
Czułość ISO:
64 do 25 600 (rozszerzone: 32 do 102 400)
Balans bieli:
2500 do 10.000K, Presety: Auto, Pochmurno, Niestandardowe, Bezpośrednie światło słoneczne, Lampa błyskowa, Fluorescencyjna, Żarowa, Preset Manual, Cień
Samowyzwalacz:
mer 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1 do 9 ekspozycji w odstępach 0,5, 1, 2 lub 3 s
Zdjęcia seryjne:
120 kl./s przy 11 MP i 60 kl./s lub 30 kl./s przy 45,7 MP
Filmowanie:
NEV, MOV, MP4
Dźwięk:
Liniowy PCM (48 KHz, 24 bit, dla filmów nagranych w formacie NEV lub MOV), AAC (48 KHz, 16 bitów, dla filmów nagranych w formacie MP4)
Format zapisu danych:
NEF RAW, JPEG, HEIF, NEF RAW + JPEG, NEF RAW + HEIF
Pamięć:
podwójne gniazdo kart pamięci 1x CFexpress lub XQD, 1x SD
Złącza:
Złącza USB typu C Złącze danych USB (SuperSpeed USB) x1 Złącze USB Power Delivery x1, wyjście 3,5 mm mini jack
Bezprzewodowa praca zdalna:
Tak
Waga [g]:
910 g
Wymiary [mm] - szerokość:
144
Wymiary [mm] - wysokość:
118.5
Wymiary [mm] - głębokość:
83
Model akumulatora:
EN‑EL15c